Tuuletorn
Väike saar, suured elamused

Väike saar, suured elamused

Meie lugu

Keset kauneid Hiiumaa kadakaid ja imepärast rahu on rõõm kuulutada – püsti on pandud uhke ja ainulaadne elamuskeskus Tuuletorn. Ja seda igasuguse vimkata!

Tuultest toodud Hiiumaa saar pakub maagilist tunnetust igale uuele ja vanale sõbrale.

Ole vaikselt, kuulata korraks ja märka – Hiiumaa tuuled toovad oma saladused sinuni. Meie torn räägib sinuga päris tuulte keeles ja soovib kõik Hiiumaa parimad palad ühes kohas ette näidata ning suunata saart edasi avastama.

tuuletorn_elamuskeskus

 

Torni tegime päris suure ja kõrge ning krehvtise kujuga. Eks ikka selleks, et ta saaks oma sähvivat ilu nii hiidlasele kui ka mandrikale juba kaugelt näidata. Kõrgust on sel omajagu, lausa 29 meetrit, sest oleme kuulnud, et tähtsad hooned peavad juba kaugelt silma paistma.

Nagu Hiiumaa oma värvika looduse, kultuuri ja merendusega on väga mitmekülgne, on ka Tuuletorn natukene muuseum, väheke teaduskeskus ja pisut mängumaailm. Väikse ja vaikse saare avastamiseks märkad siin täiesti uusi võimalusi.

Meie juurest ei saa sind kätte sagin ja rutt. Selle asemel saad võtta hetke endale, et kaeda 6 korruselisel püsiekspositsioonil salapärast veealust Hiiumaad, nautida kõigi meeltega lendu läbi saare vaimustava looduse. Külastaja peaks end veidi ka ette valmistama – Hiiu naljaga nalja pole – isevärki huumorit saad ka kindlasti kuulda ja kogeda.

See ei ole veel kõik. Tuuletornis on Baltimaade kõrgeim, 20 meetrine sise-ronimissein, kus on üksteist rada. Nii saab iga soovija Hiiumaa nii-öelda mägesid vallutada ja oma vaprust proovile panna.

Et sulle ikka väga meeldiks Tuuletornis olla nii perega, sõpradega kui ka üksi, tegime selle parajalt ruumika, et saaksid korraldada seminare ja konverentse, vastuvõtte ja sünnipäevasid. Meil on põnevaid programme ja võimalusi tutvuda ekspositsiooniga vahva külastusjuhi käe all. Julgustame lapsi ka vanemaid Tuuletorni mängima kutsuma, et elu liiga tõsine ei tunduks. Kohvikus saab nautida Hiiu kööki ja kingituste poest leiab armsaid meeneid, mis Tuuletorni ka kodus olles meenutavad.

Nagu laulusalm ütleb:
„Tule kui leebe tuul!” Tule praami või lennukiga. Tule surfilaual või oma jahilaevukesega. Meie igatahes ootame ja meid ei kanguta siit miski. Tulgu või tuulispask!

Keskuse info ja teenused

 • 0 korrusVeealune Hiiumaa
 • 1 korrusHiiumaa rannikul
 • 2 korrusHiidlaste lood
 • 3 korrusHiiumaa tunne
 • 4 korrusTaevane Hiiumaa
 • 5 korrusHiiumaa tuules
 • Baltimaade kõrgeim sise-ronimissein
 • Bowling
 • Spordikeskus
 • Näitused
 • Seminarid ja üritused
 • Grupikülastused
 • Sünnipäevad
 • Kohvik RUUDI
 • Kingituste pood

Veealune Hiiumaa

0 korrus

Meri on hiidlase elu ja saatus, söögilaud ja silmapiir, töö ja ühendustee. Meri toob tuult ja tormi, armastust ja traagikat. Mida imet siin Hiiumaa vete all kõike ei näe! Jaluta mudases merepõhjas ja avasta, kuidas Hiiumaa loodi. Imetle iidseid laevavrakke või vahi tõtt NATO allveelaevaga. Vaata ka seda, kuidas me kalu võrgutame ja milline suhe on meil hüljestega. Väikesed avastajad saavad olla aga tunnistajaks krabide mõõgaduellile ja õppida tundma Hiiumaa kalu. Värskeid elamusi on põhjatult!

Hiiumaa rannikul

1 korrus

Hiiumaa algab ja lõpeb merega. Tule ja jaluta UNESCO programmis oleva saare kiviklibusel rannajoonel, tunneta tuule sakutavat jõudu ja avasta Hiiumaad kõigi oma meeltega. Just siinsel teekonnal saad teada, kuidas lõhnab nõmm-liivatee, tõrvane nöör ja metsmaasikas. Saad oma käega katsuda hülgenahka ning uudistada sügistormide ja talvetuulte lihvitud Ristna ümaraid rannakive. Võrdle herbaariumi elusuuruses taimi peopessa mahtuva Hiiumaaga. Siin on, mida avastada!

Väikeste mereröövlite jaoks on meil Hiiu lainemurdja, kus saab mootori päriselt käima tõmmata, säärikud jalga panna ja ennast Hiiu kalamehena tunda.

Hiidlaste lood

2 korrus

Tõsilugu! Siin rulluvad sinu ees lahti meie imetabased lood saare elust ja olust. Argi- ja pühapäevast. Köögist, poest ja saunalavalt. Kas lugude jutustamise kõrge kunst on hiidlastele emapiimaga kaasa antud või levib see meretuultega, pole kindlaks tehtud.

Hiidlased armastavad sõnu ja lugusid. See on osa selle saare saladusest. Sõnu saab teritada ja õhku visata, kinni püüda ja kokku klopsida. Otse loomulikult saab sõnu ka süüa, aga suitsukala maitseb meile üldiselt paremini. Siin saad õppida hiiu keelt ja panna proovile oma huumorimeele. Hiiu naljaga nalja pole!

Hiiumaa tunne

3 korrus

Võta aeg maha ning tee üks korralik puhkus Hiiumaa ilusaimate hetkede ja vaadete saatel. Milliseid emotsioone tuul, vihm, päike, avarus, meremüha ja metsavaikus õieti tekitavad?
Vaata enda sisse, aga hoia kõrvad hästi lahti. Siis kuuled, mida räägivad Hiiumaa tundest meie hinnatud heliloojad, näitlejad, sportlased ja teised gurud.

Siin võid lesida võrkkiiges ja mediteerida video saatel, mis kulgeb rahulikus tempos üle Hiiumaa hurmava looduse. Iga hetk on täis poeesiat ning seintelt vaatavad vastu Paul-Eerik Rummo, Ernst Enno, Ave Alavainu ja teiste armastatud poeetide ning poetesside Hiiumaast inspireeritud luuletused.

Taevane Hiiumaa

4 korrus

Tõuse taevasse ja koge Hiiumaad linnulennult, kulli pilgul. Selleks on vaja natuke kujutlusvõimet ja unistusi. Mõnikord saavad unistustest pilved, mida pillutavad tuuled ja raputavad vihmahood. Mõni täitumata unistus võib aga taevast hoopis alla potsatada ja ootamatult täide minna.

Oletame näiteks, et oled unistanud pilvedel hüppamisest. Siin on see võimalik.

Lapsed saavad end proovile panna põneval võrkseinal, mida mööda saab isegi järgmisele korrusele ronida. Kui sellest elamusest jääb väheks, ootab meie enda maja Tahkuna tuletorn üllatuslikku avastamist.

Või oled unistanud hoopis ilma tegemisest? Palun! Hiiu ilma juhtpaneeli taga saad ise ilmataat olla ja kutsuda esile vihma, tormi, äikest või virmalisi. Seda, kas vanajumal silku sööb, kui müristab ja välku lööb, otseselt teada ei saa. Küll saab aga interaktiivsest rändlindude mängust teada, mida sööb hiireviu. Või kas naaskelnokal on tihti nokk kinni ja saba lahti. Või kas naerukajakas ka hiidlaste naljade üle naerab.

Hiiumaa tuules

5 korrus

Tule-tule tuule kätte! Mööda keerdtreppi Hiiumaa selle päris tuule kätte. Hiiumaa pole mitte tuulest viidud, vaid tuulest toodud. Tuul puhastab maailma. Tuul sünnitab tormi ja liigutab laevu, murrab puid ja tiirutab tuulikuid.

Kõigest hoolimata võib tuul Sulle oma isepäisuses meeldima hakata – eriti siin, meie torni katusel. See tegelane laulab ehtsat tuule laulu, sasib su juukseid ja puhub minema muremõtted. Tuule vihina saatel heida pilk Käina lahele ja viipa tervituseks saarlastele.

Kui silm on lõpuks kaugusesse vaatamisega harjunud, loo tuulekella abil tuulesümfooniat.

Baltimaade kõrgeim sise-ronimissein

0 korrus

Kes ütles, et Eesti on nii lame maa, et siin ei saa kaljuronimist harrastada? Hiidlased võtsid asja käsile ja püstitasid Tuuletorni sise-ronimisseina, milletaolist pole terves Baltikumis. Saaremaast rääkimata.

Meie sise-ronimissein algab Tuuletorni keldrikorruselt ja on sirutanud end pikaks-pikaks – lausa 20m. Kokku on seinal 15 rada, millest peaks jätkuma ka kõige pöörasematele adrenaliiniotsijatele. Vahet pole, kas oled juba professionaal või alles avastad ronimise võlu, juhendaja käe all saad panna end turvaliselt proovile uute kõrguste vallutamises.

Ronimisseinal saab ronida nii üksi kui seltskonnaga, sünnipäeva või muud täiskasvanu üritust tähistades. Kooligrupid on toredasti oodatud ning loomulikult korraldame ka firmaüritusi. Täiskasvanute treeningutesse ootame kõiki, kes on huvitatud ronimisest.

Võtame seinale ronijaid alates 7. eluaastast. Vanusepiirang tuleneb meie radade raskusastmest, teenuse iseloomust ja ka varustusest.

Meie kogemused näitavad, et esmakordsed külastajad võiksid seinal arvestada vähemalt poole kuni tunnise ronimisajaga. Sellest lähtuvalt teeme ka broneeringuid. Erandeid teeme gruppidele ja kogemustega kaljuronijatele.

Tutvu ka ronimisseina sisekorraeeskirja, omavastutuslehe ja registreerimisvormiga.

Loe rohkem ronimisseina, ronimisspordi ja ohutuse kohta leiad siit.

Parim viis meeldiva ronimiskogemuse saamiseks on broneerida ronimiseks endale ja lähedastele aeg meie seinal meie broneerimis süsteemis või kui soov saada personaalset pakkumis, siis kirjuta tuuletorn@hiiumaa.ee või helista  +372 53 50 50 28.

BRONEERI RONIMISSAEG SIIN

Bowling

0 korrus

Uusim vaba aja veetmise paik Tuuletornis on 2023.a. lõpus avatud 4 rajaga hubane bowlingusaal. 

Siin saad käia tähtpäevi tähistamas, sportlikult liikudes aega veetmas kui ka tõsiselt treenida. See on suurepärane viis sõprade ja perega aega veeta ning samas aktiivne olla. 

Bowling on üks vanimaid ja populaarsemaid spordialasid maailmas, mis pakub meelelahutust ja väljakutseid igas vanuses mängijatele. 

Tutvu meie teenustega allaolevate linkide kaudu ning vali endale ise sobiv aeg, broneerides mugavalt SIIN

Hinnakiri

Lapse sünnipäeva pakett nr 1

Lapse sünnipäeva pakett nr 2

Bowlingu pakett täiskasvanutele

Bowlingu pakette täiskasvanutele alkoholita

Menüü

Kui seltskond on suurem või hing ihkaks hoopis midagi muud, siis kirjuta meile  tuuletorn@hiiumaa.ee või helista +372 53 50 50 28

NB!  Pakettide puhul on vajalik vähemalt kahe päevane ettetellimine! Kui soov lühema etteteatamisega paketti saada, siis palun kindlasti enne helistada ja küsida, kas see on võimalik. Paketi ees saate tasuda kohapeal. Juhul kui soovite tühistada paketi, siis palun teha seda vähemalt 48 tundi (2 päeva) enne ürituse toimumist. Kui tühistamine toimub lühemal ajavahemikul kui 48 tundi, siis kuulub teile tasumisele 50% paketi maksumusest.

booklux

* “Roheline” värv broneeritud tava bowling, “kollane” värv broneeritud laste sünnipäeva pakett, “sinine” värv broneeritud täiskasvanute bowlingu pakett, “valge” vaba, “hele hall” ei ole võimalik broneeringut teha.

* Tuuletorni bowlingusaalil on õigus broneeringut vajadusel ümber tõsta teistele radadele.

* Pakettide broneerimisel palume jälgida paketis olevate radade arvu

* ÜHELE RAJALE ON LUBATUD KUNI 6 MÄNGIJAT

 

Oleme avatud

E – N 18.00 – 21.00

R – L 16.00 – 23.00

P 16.00 – 21.00 

 

Spordikeskus

Spordikeskus

Ujula suurel basseinil on pikkust 25 m  ja neli rada. Basseiniruumis asub ka väike bassein, mis on varustatud veealuste survejugadega. Nii meeste kui naiste kasutada on eraldi leilisaunad ja aurusaunad. Võimalik on osta ja laenutada ujumisvarustust.

Väljaspool lahtiolekuaegu ujula avatud gruppidele (min. 10 in.) etteregistreerimisel. Kirjuta spordikeskus@hiiumaa.ee või helista  +372 5340 7161

Rohkem infot rühmatreeningute kohta siit.

Lastele vanuses 0-3a. sissepääs ujulasse koos pileti ostnud täiskasvanuga TASUTA

2h pilet kehtib ujula, jõusaali, aeroobikasaali ja lauatennise kasutamiseks

NB! Ujula suletud 17. juuni kuni 25. august. Jõusaal avatud kogu suve kell 11-21 iga päev. 

Näitused

2 korrus

Ühel päeval kui tuul on täiuslik

Paat on veel liikumise sõidvahend, mille põhiolemus on tühi ruum, õõnsus, mida vesi anumana oma pinnal hoiab ja kannab. Paat on võimalus ületada vesised sügavused. Sealjuures on paadi töökindlus oluline, sest sellest võib sõltuda elu.  

Tuul on liikuv õhk, mis on põhjustatud temperatuuride erinevustest Maa atmosfääris jahedama õhu survest soojemale õhule. Tuul on kreeka pneuma, araabia nuh ja heebrea ruach, jumalik hingus, mis haudub loomise ürgvete kohal. Ta on nähtamatu ja ometi mõjutab meid. Tuules on tunda tärkava kevade ja küpse sügise lõhna. Tuul puudutab pehmelt põske või tervitades kätt. Tuuleke hellitab, voolab meie sees tasase hingusena. Tuul ulub, möirgab ja ohkab. 

Projitseerime tuulele ettearvamatuse, mis viib ja kannab meid, suunates õigele kursile või sundides kurssi muutma. Kangelane Odysseus sai Troojast kojujõudmiseks kingituseks head tuuled, kuid tema meremehed lasid mõtlematult lahti nahkkotti takerdunud halvad tuuled, mis sundisid kaptenit 20 aastat reisima.  Tuul täidab meie purjed ja väiksemgi iil parem kui mitte midagi. Vilunud ja osav purjetaja teab, mis suunas tuul puhub, milline on selle kiirus, kuidas liikuda tuulega või vastu tuult ning hoida laeva vee peal. 

Meie meeled aitavad navigeerida tuulte ja tormide keskel ning liikuda meie jaoks olulisel suunal. Me sildume või kaotame oma sildumiskohad, seilame vastutuules või soodsate tuulte käes, meid tabavad rajutuuled, me triivime, liigume mööda peidetud madalikest või … Kas laev on merekõlblik? Kas sellel on ankur, tugev aerupaar või kindlad purjed? Kas selle suurus on võrdeline vete suurusega? 

Tänudega: Eesti Kultuurkapital, Sirli Ehari, Ivari Maar Anne Rudanovski

www.rudanovski.com

Anne Rudanovski (s 1964) on skulptor ja kunstiõppejõud, kes on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias. Ta on professor Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonnas alates aastast 2014. Paberimuuseumi asutaja (2010) ja Eesti Origami Keskus SATORI asutaja (2020). Rudanovski on 14 aastat pühendanud origami kujundikeelele ja selles peituvatele esteetilistele ja filosoofilistele tasanditele, märksõnadeks inimene – paber – kultuur. Rudanovski tööd representeerivad isikupäraselt Jaapanist ja Hiinast pärit veetlevalt veenvat ja tähenduslikku vormikeelt. Rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikuna viibis ta 2023. aastal kunstiresidentuuris Peruus ja osales näitustel Eestis, Taanis ja Hiinas. 2024. aastal saab tema töid näha Hiinas, Hiiumaal, Taanis, Saksamaal jm.

Näituse esitletud piktograafilises märgikeeles geomeetrilised objektid baseeruvad võttestikul, mis ulatub ajaloos tagasi pea paberi leiutamise aegadesse. Kõik toimuv on võimalik tänu taimsele-inimtekkelisele materjalile, mis oma kiulise struktuuri tõttu teeb võimalikuks voltimise ja painutamise ning hoiab vormi. Kui rääkida tegevusest endast, siis erinevalt näiteks joonistamisest ja maalimisest, on tegevuses korraga vaja kahte kätt, mis rõhutab protsessi süvenemise kõikehaaravust, mille käigus juhtub see „midagi“, mida võiks nimetada kontaktiks veel teadvustamata informatsiooniga.

“Voltimise jaoks olen alati õige paberi otsingul. Paberi jaotan poolitamise teel 2-4-8-16 x 16 ruudustikuks. Objekti loomiseks kasutan miura-volti ja „veepommi“ põhivolti, mis moodustavad voltide kompleksi, mis võimaldab volditud tasapinna lõpptulemuses ka sfääriks painutada. Eelvolditud ruudustik nurkadest lähtuvate diagonaalidega koosneb 256 ruudust, kasutusel on kaks voltimisvõtet ja sisemised (esteetilised) kaalutlused. Siis algab teekond.” ütleb autor.

 

Seminarid ja üritused

Tule korralda seminar, konverents, koosolek või motivatsioonipäev paradiisisaarel Hiiumaa, Elamuskeskuses Tuuletorn. Meil on siin Hiiumaa toit ja teistmoodi vaba aja veetmise võimalused. Võta kaasa oma kolleegid, koostööpartnerid või kliendid ja tule elamusi koguma.

Privaatne ja valgusküllane koosolekuruum Roostik mahutab 10 inimest. Sobib väikematele meeskondadele ja on sobilik kaugtöö tegemiseks.

Põnevama elamuse saamiseks võib sündmuse korraldada veealuses maailmas, kuhu mahub kuni 50 inimest.

Suured vastuvõtud ja konverentsid saab mugavalt läbi viia II korruse avaras ja valgusküllases näituste ruumis, kuhu mahub 80 inimest.

Et elu liiga keeruline ei oleks, oleme Teile koostanud kolm näidispaketti:

Ühepäevane seminarÖÖbimisega seminarKahepäevane motivatsioonisüst

Et seminar lihtsalt seminar ei oleks, pakume juurde erinevaid elamusi nii meilt kui meie koostööpartneritelt:
• Juhendatud ekskursioon ekspositsioonil: põnevad ja tuulised lood Hiiumaa vee alt, vee pealt ja vee kohalt;
• Adrenaliinirohke ronimine Baltikumi kõrgeimal sise-ronimisseinal;
• Spordikeskuse külastus: ujula koos saunadega, jõusaal, lauatennis, infrapunasaun, privaatsaun, aeroobikasaal, massaaž;
• Jalutuskäik looduskaunis Kassaris, kus räägitakse lugusid Hiiumaast ja hiidlastest;
• Rallisõit kartidega Käina kardirajal;
• Majutus;
• Transport.

Lisainfo ja broneerimine: erle.martin@hiiumaa.ee ja +372 5305 3412

Grupikülastused

Meil on alati rõõm tervitada oma keskuses suuri gruppe, mistõttu pakume alates 10 inimesega gruppidele Tuuletorni ekspositsiooni ja ronimisseina piletit 10% soodsamalt.

Gruppi saatvad õpetajad (üks täiskasvanu iga 6 koolieeliku ja iga 10 koolilapse kohta) pääsevad keskusesse õppetöö käigus tasuta. Kooligrupi soodustus ei kehti ronimisseinale.

Lihtsa grupimenüü leiate SIIT, kui soov saada A la Qarte grupi menüüd, siis selle leiab SIIT. Kui tekkib küsimusi siis oleme ühe telefonikõne + 372 5305 3412 kaugusel või kirjutage meile tuuletorn@hiiumaa.ee

Saada oma grupikülastuse päring teele siit:

  Lisaks soovime:

  ToitlustusGiiditeenus (39€/1h)Muud tegevust (soovin infot lisavõimaluste kohta)Majutus (soovin infot lisavõimaluste kohta)

  Sünnipäevad

  Põnevat avastamist ja harivat sisu pakkuvad sünnipäevad jäävad kauaks meelde.

  Tuuletorni ruumid võimaldavad korraldada sünnipäevasid nii lastele kui ka täiskasvanutele, pakkudes rõõmu ja avastamist igas vanuses uudistajale.

  Pakume sünnipäevatuuri koos mänguliste tegevustega meie ekspositsioonil kuni 10. aastastele lastele.

  Kes soovib hoopis ronida kõrgustesse, siis pakume sünnipäeva ronimisseinal koos lõbusate tegevustega.

  Sünnipäev bowlingus, kus pole vaja muud kui head tuju, meeldivat seltskonda ja ülejäänu eest hoolitseme meie.

  Laste sünnipäeva menüü kohvikus Ruudi leiad siin!

  Võimalusi on lõputult!

  Lisainfo ja broneerimine: tuuletorn@hiiumaa.ee või telefonil +372 53 50 50 28.

   

  Juhul kui Sa ei leia sobivat meie valikust, ootame Sinu ettepanekuid. 

  Kohvik RUUDI

  1 korrus

  Elamuskeskusest leiate ka kelmika kohvik RUUDI. Toit on aus, lihtne. Seltskond vinge. Veidi gurmeed, veidi salapärast ja kindlasti natuke saarepärast. Lastele väga vahva mängunurk.
  Tõeliselt mõnus koht, kuhu tulla, kus olla.

   

  Lahtiolekuajad:

  12. juuni – 31. august

  E – P 11 – 21

   

  2. september – 11. juuni

  E – R 15 – 21

  R – L 12 – 21

  Esmaspäeviti köök suletud ja pakume päeva suppi.

   

  Menüü leiad SIIT

  Grupimenüü gruppidele: lihtne grupimenüü ja A la qarte grupimenüü

  Üldinfo ja laudade broneerimine:

  E-post: tuuletorn@hiiumaa.ee

  Telefon: +372 587 000 19

   

   

  Kingituste pood

  Soovid endale mälestust Hiiumaast või oled erilise kingituse jahil? Tuuletorni esimeselt korruselt leiad põneva valikuga meenete poe, kus leidub ka kohalikku käsitööd ja ehtsaid Hiiu maitseid.

  “Ühel päeval kui tuul on täiuslik”, Anne Rudanovski

  Tuuletornis saab vaadata kuni 30. august Anne Rudanovski näitust. Anne Rudanovski on skulptor ja kunstiõppejõud, kes on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias. Ta on professor Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonnas alates aastast 2014. Paberimuuseumi asutaja (2010) ja Eesti Origami Keskus SATORI asutaja (2020). Rudanovski on 14 aastat pühendanud origami kujundikeelele ja selles...
  Vaata rohkem

  Lahtiolekuajad suvel

  Oleme 12. juuni kuni 1. september  avatud: Ekspositsioon, ronimissein, kohvik Ruudi ja jõusaal on avatud E-P 11-21 Bowling E-N 18-21 R-L 16-23 P 16-21
  Vaata rohkem

  Juhendatud ekskursioonid

  Kuidas see elu Hiiumaal käib? Mis toimub vee all, rannikul ja taevas? Millised on hiidlaste lood ja millest nad mõtlevad? Mis on see Hiiumaa tunne, mida paljud siin kogevad ja mille pärast üha uuesti ja uuesti tagasi tulevad? Meie külastusjuhid viivad teid hea meelega rännakule Hiiumaa tuulte kätte.
  Vaata rohkem

  Tuuletorni hinnakiri

  Ekspositsiooni hinnainfo

  Osta oma ekspositsiooni e-pilet siit

   

  Täispilet
  Alates 18. eluaastast (k.a)
  Osta oma e-pilet siit
  12 €
  Sooduspilet
  Õpilased, õpetajad, pensionärid ja erivajadustega inimesed vastava dokumendi ettenäitamisel
  Osta oma e-pilet siit
  8 €
  Perepilet
  Kuni 2 täiskasvanut ja nende alaealised lapsed
  25 €
  Audiotuur
  Põnevad ja tuulised lood vee alt ja vee kohalt. Lisandub ekspositsiooni pilet.
  2 €
  Hooajapilet
  Kehtib pool aastat
  40 €
  Hooajapilet soodustusega
  Õpilased, õpetajad, pensionärid ja erivajadustega inimesed vastava dokumendi ettenäitamisel, kehtib pool aastat
  30 €
  Seminarikliendi külastus
  Kehtib juhul, kui seminariruum on renditud terveks päevaks.
  7 €
  Tasuta pilet
  Alla 6-aastased lapsed, erivajadusega inimese saatja, kuni 16-aastane puudega laps (puudega isiku kaardi alusel) ja tema saatja, gruppi saatvad õpetajad õppetöö käigus
  0 €
  Ühispilet, alates 18. eluaastast
  10 Hiiumaa külastuskeskust (Pikk Maja Kärdlas, Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja, Mihkli talumuuseum Rudolf Tobiase majamuuseum, Hiiumaa Militaarmuuseum, Suuremõisa loss, Sõru muuseum, Soera talumuuseum ja Palade kivimite maja muuseum-õppehoone) ning Tuuletorni elamuskeskuse ekspositsiooni külastus
  30 €
  Ühispilet, sooduspilet
  10 Hiiumaa külastuskeskust (Pikk Maja Kärdlas, Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja, Mihkli talumuuseum Rudolf Tobiase majamuuseum, Hiiumaa Militaarmuuseum, Suuremõisa loss, Sõru muuseum, Soera talumuuseum ja Palade kivimite maja muuseum-õppehoone) ning Tuuletorni elamuskeskuse ekspositsiooni külastus
  20 €
  Eestikeelne juhendatud ekskursioon ekspositsioonil, 1 tund
  Põnevad ja tuulised lood Hiiumaa vee alt, vee pealt ja vee kohalt. Grupi suurus on kuni 20 inimest, ainult ettetellimisega. Lisandub grupipileti hind.
  39 €
  Ingliskeelne juhendatud ekskursioon ekspositsioonil, 1 tund
  Põnevad ja tuulised lood Hiiumaa vee alt, vee pealt ja vee kohalt. Grupi suurus on kuni 20 inimest, ainult ettetellimisega. Lisandub grupipileti hind.
  49 €
  Kooligrupid
  Ühe grupi suurus on kuni 20 inimest. Suurem kooligrupp jagatakse vastavalt õpilaste arvule väiksemateks gruppideks.
  Sisaldab eksponaatide külastust ja soovi korral saab osta lisateenusena juhendatud tuuri kestusega 1 tund (eelneva broneerimisega). Õppetöö käigus gruppi saatvad õpetajad (1 täiskasvanu iga 6 koolieeliku ja iga 10 koolilapse kohta) külastavad tasuta.
  8 €/õpilane
  Korduvkülastus –50% (täispiletilt)
  Kehtib vanema ekspositsioonipileti ettenäitamisel 1 aasta.
  6 €
  Korduvkülastus –50% (sooduspiletilt)
  Kehtib vanema ekspositsioonipileti ettenäitamisel 1 aasta.
  4 €
  Korduvkülastus –50% (perepiletilt)
  Kehtib vanema ekspositsioonipileti ettenäitamisel 1 aasta.
  12,5 €
  NB! Piletite müük lõpetatakse kassas tund enne elamuskeskuse sulgemist.

  Tasuta külastus

  Tuuletorni Elamuskeskuse ekspositsiooni saavad külastada tasuta kõik nooremad 6 aasta vanused lapsed ning kuni 16-aastased erivajadustega noorukid koos saatjatega (vastava kaardi esitamise alusel). Veel ei pea piletit lunastama kooligruppe saatvad õpetajad, kes külastavad keskust õppetöö eesmärgil. Tasuta külastus ei kehti ronimisseinale, ronimisseina kasutamiseks tuleb soetada pilet hinnakirja alusel.

  Korduvkülastus 50% soodsamalt

  Et kogetud elamused ei läheks meelest, pakume üksikinimesele Tuuletorni ekspositsiooni korduvkülastust 50% soodsamalt. Korduvkülastuse pileti saab lunastada vana pileti ette näitamisel ühe aasta jooksul alates viimasest külastusest. Korduvkülastuse soodustus ei kehti ronimisseinale, ronimisseina kasutamiseks tuleb soetada pilet hinnakirja alusel.

  Grupipilet 10% soodsamalt

  Meil on alati rõõm tervitada oma keskuses suuri gruppe, mistõttu pakume alates 10 inimesega gruppidele Tuuletorni ekspositsiooni piletit 10% soodsamalt. Grupipileti soodustus ei kehti ronimisseinale.

  Kooligrupid

  Tuuletorni Elamuskeskuses on palju avastamist ka kooligruppidele! Parima elamuse saamiseks on ühe kooligrupi suurus kuni 20 inimest. Suurema arvu puhul moodustatakse vastavalt õpilaste arvule väiksemad grupid. Külastuse käigus saab tutvuda eksponaatidega ja soovi korral pakume ka tunniajalist ekskursiooni. Gruppi saatvad õpetajad (üks täiskasvanu iga 6 koolieeliku ja iga 10 koolilapse kohta) pääsevad keskusesse õppetöö käigus tasuta. Kooligrupi soodustus ei kehti ronimisseinale.

  Seminarikliendi majakülastus

  Tuuletornis korraldatud seminaridel ja konverentsidel osalejatele kehtib keskuse külastamisel soodustus. Täispileti saab soetada vaid 6 euro eest juhul, kui seminariala renditakse terveks päevaks.

  Ronimissein

  Võtame seinale ronijaid alates 7. eluaastast.

  Parim viis meeldiva ronimiskogemuse saamiseks on broneerida ronimiseks endale ja lähedastele aeg meie seinal meie broneerimis süsteemis või kui soov saada personaalset pakkumis, siis kirjuta tuuletorn@hiiumaa.ee või helista  +372 53 50 50 28.

  BRONEERI RONIMISSAEG SIIN

   

  Ronimispilet
  1 kord, täiskasvanu
  Kehtivusaeg 30 min
  7 €
  Ronimispilet
  1 kord, õpilane, üliõpilane, vastava dokumendi ettenäitamisel (alates 7 a.)
  Kehtivusaeg 30 min
  5 €
  Ronimispilet
  1 kord, täiskasvanu
  Kehtivusaeg 1 h
  13 €
  Ronimispilet
  1 kord, õpilane, üliõpilane, vastava dokumendi ettenäitamisel (alates 7 a.)
  Kehtivusaeg 1 h
  9 €
  Ronimispilet
  1 kord, täiskasvanu
  Kehtivusaeg 2 h
  16 €
  Ronimispilet
  1 kord, õpilane, üliõpilane, vastava dokumendi ettenäitamisel (alates 7 a.)
  Kehtivusaeg 2 h
  13 €
  Ronimisseina kuukaart täiskasvanu
  Kehtivus 1 kuu
  40 €
  Ronimisseina kuukaart õpilane, üliõpilane
  Vastava dokumendi ettenäitamisel
  Kehtivus 1 kuu
  30 €
  Ronimispileti 10x (täiskasvanu)

  Isikuline 10x kaart tuleb esitada igal külastuskorral piletikassas. Kasutamata kordade eest raha tagasikandmisele ei kuulu. Kehtib 3 kuud alates ostmise hetkest.

   

  65 €
  Ronimispilet 10x (õpilane, üliõpilane)

  Isikuline 10x kaart tuleb esitada igal külastuskorral piletikassas. Kasutamata kordade eest raha tagasikandmisele ei kuulu. Kehtib 3 kuud alates ostmise hetkest.

  50 €

  Lisandub pääsme maksumusele

  Kaljuronimine ehk bouldering 1 kord täiskasvanu, õpilane, üliõpilane3 €
  Julgestusvöö rent
  Kehtivusaeg 2 h
  1 €
  Ronimissusside rent
  sokkide kandmine kohustuslik
  Kehtivusaeg 2 h
  2 €

  Ronimissessioonid

  Individuaalne ronimissessioon 1 inimesele
  1,5 h, eelneva broneeringu alusel inna.lepik@hiiumaa.ee
  25 €
  Individuaalne ronimissessioon 2 inimesele
  1,5h , eelneva broneeringu alusel inna.lepik@hiiumaa.ee
  49 €

  Bowling

  Hinnad on üks tund ühe raja kohta.
  Ühel rajal saab mängida kuni kuus mängijat.

  Parim viis aja saamiseks on broneerida endale ja lähedastele aeg meie bowlingusaalis meie broneerimis süsteemis või kui soov saada personaalset pakkumis, siis kirjuta tuuletorn@hiiumaa.ee või helista  +372 53 50 50 28.

  Riiklikel pühadel kehtib pühapäeva hind, v.a. kui püha langeb reedele või laupäevale – sellisel juhul kehtib pühapäevane hind kuni kella 18-ni ja peale seda rakendub R-L õhtune tunni hind.

  E – N, peale kella 18
  1 tund
  25 €
  R, enne kella 18

  1 tund

  20 €
  R, peale kella 18

  1 tund

  30 €
  L, enne kella 18

  1 tund

  25 €
  L, peale kella 18

  1 tund

  30 €
  P, kogu päeva

  1 tund

  25 €
  Kingade laenutus
  Sokkide kandmine kohustuslikHoovõturajal bowlingujalanõude kandmine on kohustuslik
  1 €

  Soodustused

  Õpilased,  pensionärid T – R kuni 18.00 bowling

  1 tund. Soodustus ei kehti koolivaheajal ja riiklikel pühadel. 

  10 €

  Soodushind e. erihind kehtib ainult soodustuse õigusega isikule, mitte kõigile mängijatele.  Soodustused ei laiene täiskasvanute- ja laste sünnipäevapakettidele. Soodushind ei kehti koolivaheajal ja riiklikel pühadel. Elamuskeskus Tuuletornjätab endale õiguse muuta käesolevaid tingimusi ja hinnakirja ühepoolselt.

   

  Spordikeskus

  Käina Spordikeskus

  Ujula suurel basseinil on pikkust 25 m  ja neli rada. Basseiniruumis asub ka väike bassein, mis on varustatud veealuste survejugadega. Nii meeste kui naiste kasutada on eraldi leilisaunad ja aurusaunad. Võimalik on osta ja laenutada ujumisvarustust.

  Väljaspool lahtiolekuaegu ujula avatud gruppidele (min. 10 in.) etteregistreerimisel. Kirjuta spordikeskus@hiiumaa.ee või helista  +372 5340 7161

  Rohkem infot rühmatreeningute kohta siit.

  Lastele vanuses 0-3a. sissepääs ujulasse koos pileti ostnud täiskasvanuga TASUTA

  2h pilet kehtib ujula, jõusaali, aeroobikasaali ja lauatennise kasutamiseks

  Täiskasvanu pilet
  1 kord, täiskasvanu
  Kehtivusaeg 2 h
  7 €
  Täiskasvanu pilet E-R enne kella 16 (soodusaeg)
  1 kord, täiskasvanu
  Kehtivusaeg 2 h
  5 €
  Sooduspilet
  1 kord, õpilane, üliõpilane (kuni 26a), pesnionär ja erivajadusega inimene, vastava dokumendi ettenäitamisel
  Kehtivusaeg 2 h
  6 €
  Sooduspilet E-R enne kella 16 (soodusaeg)
  1 kord, õpilane, üliõpilane (kuni 26a), pesnionär ja erivajadusega inimene, vastava dokumendi ettenäitamisel
  Kehtivusaeg 2 h
  4 €
  Eelkooliealise pilet
  1 kord, eelkooliealine 4a.-7a. ei käi koolis, lubatakse Spordikeskusesse ainult koos täiskasvanuga.
  Kehtivusaeg 2 h
  3 €
  Poole tunni pilet
  1 kord, Duši ja sauna kasutamiseks. Täiskasvanu, õpilane, üliõpilane (kuni 26a), pesnionär ja erivajadusega inimene, vastava dokumendi ettenäitamisel. 
  Kehtivusaeg 30 min
  4 €
  Spordikeskuse 10x kaart
  10x kaart tuleb esitada igal külastuskorral piletikassas. Kasutamata kordade eest raha tagasikandmisele ei kuulu. Kehtib 9 kuud alates ostmise hetkest.
  40 €
  Spordikeskuse 10x sooduskaart
  Õpilane, üliõpilane (kuni 26a), pesnionär ja erivajadusega inimene, vastava dokumendi ettenäitamisel. 10x kaart tuleb esitada igal külastuskorral piletikassas. Kasutamata kordade eest raha tagasikandmisele ei kuulu. Kehtib 9 kuud alates ostmise hetkest.
  25 €
  Spordikeskuse 10x sooduskaart eelkooliealisele
  Eelkooliealine 4a.-7a. ei käi koolis, lubatakse Spordikeskusesse ainult koos täiskasvanuga. 10x kaart tuleb esitada igal külastuskorral piletikassas. Kasutamata kordade eest raha tagasikandmisele ei kuulu. Kehtib 9 kuud alates ostmise hetkest.
  15 €
  Spordikeskuse kuukaart täiskasvanu
  Isikuline kuukaart on nimeline ja  kehtib 30 päeva ostmiskuupäevast. Kasutada saab kaarti Spordikeskuse lahtiolekuaegadel  ning sisaldab endas piiramatult  jõusaali, aeroobikasaali, lauatennise ja ujula kasutust. Kuukaarti ei saa kasutada rühmatreenigutel. Kuukaart on nimeline ja ei kehti teistele isikutele, mis kehtib koos pildiga isikut tõendava dokumendiga.
  40 €
  Spordikeskuse sooduskuukaart
  Õpilane, üliõpilane (kuni 26a), pesnionär ja erivajadusega inimene, vastava dokumendi ettenäitamisel. Isikuline kuukaart on nimeline ja  kehtib 30 päeva ostmiskuupäevast. Kasutada saab kaarti Spordikeskuse lahtiolekuaegadel  ning sisaldab endas piiramatult  jõusaali, aeroobikasaali, lauatennise ja ujula kasutust. Kuukaarti ei saa kasutada rühmatreenigutel. Kuukaart on nimeline ja ei kehti teistele isikutele, mis kehtib koos pildiga isikut tõendava dokumendiga.
  25 €

  Jõusaal

  Jõusaali pileteid müüakse alates 14 eluaastastele. Alla 14 a. lapsi ei lubata jõusaali ilma treeneri või täiskasvanuta.

  Spordikeskuse pileti hindades ei kajastu treeneri tasu.

  1,5h pilet on pesemisvõimaluseta ning kehtib jõusaali ja aeroobikasaali kasutajatele.

  Täiskasvanu pilet
  1 kord, täiskasvanu
  Kehtivusaeg 1,5 h
  5 €
  Sooduspilet
  1 kord, õpilane, üliõpilane (kuni 26a), pesnionär ja erivajadusega inimene, vastava dokumendi ettenäitamisel
  Kehtivusaeg 1,5 h
  4 €

  Solaarium

  1 minut solaariumis0,5 €

  Infrapunasaun

  1 inimene6 €
  2 inimest10 €
  10x kaart
  Isikuline 10x kaart tuleb esitada igal külastuskorral piletikassas. Kasutamata kordade eest raha tagasikandmisele ei kuulu. Kehtib 9 kuud alates ostmise hetkest.
  50 €

  Tunnisaun (max 5 inimest)

  Tunnisauna etteteatamise aeg 1,5 tundi

  1 tund25 €
  1,5 tundi30 €
  Teine ja iga järgnev tund10 €

  Laenutus

  Ujumisprillid1 €
  Ujumisriiete, saunalina, lestade või beebirõnga laenutus2 €

  Lauatennis

  Lauatennise laud 1h (pesemisvõimaluseta)4 €
  1 tund igale lisanduvale mängijale1 €

  Ruumide rent

  Jõusaal
  1,5 tundi, ilma pesemisvõimaluseta
  60 €
  Aeroobikasaal
  1,5 tundi, ilma pesemisvõimaluseta
  15 €
  Aeroobikasaal
  1,5 tundi, pesemisvõimalusega
  20 €
  Ujula
  1,5 tundi, basseinid, riietusruumid, saunad.
  E-R al kl 16 ja L, P
  150 €
  Ujula
  E-R enne kella 16, 1,5 tundi, basseinid, riietusruumid, saunad
  100 €
  Aurusaun / elektrisaun
  sisselülitamine ettetellimisel; iga saun eraldi. Minimaalne aeg 2 tundi, 1 tund soojenemine
  20 € tund
  Kogu maja rent
  basseinid, riietusruumid, jõusaal, aeroobikasaal, saunad
  300 €

  Sünnipäevad

  Väikelaste sünnipäevapakett ekspositsioonialal

  Väikelaste (kuni 10 a) sünnipäev ekspositsioonil
  Meie maja vahva külastusjuhi käe all läbi viidud sünnipäeva tuur koos mänguliste tegevustega Tuuletornis. Kuni 10 last. Täiskasvanutele pilet hinnakirja alusel.
  30 €/h

  Sünnipäevapaketid lastele (alates 7 a)  ronimisseinal

  Kuni 6 lapse sünnipäevaüritus ronimisseinal *70 €/h
  7-12 lapse sünnipäevaüritus ronimisseinal *130 €/h

  Bowlingu laste sünnipäeva pakett nr 1
  Kestvus 1 tund 45 minutit. Sisaldab: kingade laenutust, laual küüslauguleivad, väikesed burgerid, puuviljavalik, friikad, küpsisetort, morss ja vesi.

  o,5 paketti 6-le lapsele, 1 rada72 €
  1 pakett 12-le lapsele, 2 rada144 €
  1,5 paketti 18-le lapsele, 3 rada216 €
  2 paketti 24-le lapsele, 4 rada288 €

  Bowlingu laste sünnipäeva pakett nr 2
  Kestvus 1 tund 45 minutit. Sisaldab: kingade laenutust, laual küüslauguleivad, kartulisalat viineritega, snäkivaagen (porgand, kurk, lillkapsas, kanaribad), küpsisetort, morss ja vesi.

  o,5 paketti 6-le lapsele, 1 rada72 €
  1 pakett 12-le lapsele, 2 rada144 €
  1,5 paketti 18-le lapsele, 3 rada216 €
  2 paketti 24-le lapsele, 4 rada288 €

  Bowlingu pakett täiskasvanutele
  Kestvus 1 tund 45 minutit. Sisaldab: kingade laenutust, laual snäkivaagen (sibularõngad, kanaribad, juustupallid, bataadi friikad), puuviljavaagen, nachod juustukastme ja cuacamolega ja igale osalejale üks 0,5l vaadiõlu või -siider.

  o,5 paketti 6-le, 1 rada102 €
  1 pakett 12-le, 2 rada204 €
  1,5 paketti 18-le, 3 rada306 €
  2 paketti 24-le, 4 rada408 €

  Bowlingu pakett täiskasvanutele alkoholita
  Kestvus 1 tund 45 minutit. Sisaldab: kingade laenutust, laual snäkivaagen (sibularõngad, kanaribad, juustupallid, bataadi friikad), puuviljavaagen, nachod juustukastme ja cuacamolega, morss ja vesi karafinides.

  o,5 paketti 6-le, 1 rada90 €
  1 pakett 12-le, 2 rada180 €
  1,5 paketti 18-le, 3 rada270 €
  2 paketti 24-le, 4 rada360 €

   

  * Hind sisaldab 1 h juhendatud lõbusat ronimist ja ronimisvarustuse renti. Eelneva broneeringu alusel. Kohale tulla 15 minutit enne ürituse algust. Võimalik tellida spetsiaalne sünnipäeva menüü (snäkiväägen, jäätisekokteil, tort jm) ning lõpetada sünnipäev kohvikus spetsiaalselt reserveeritud ja lipukestega kaunistatud lauaga.

  Seminarid ja ruumide rent

  Tuuletornis saab korraldada seminare ja konverentse kuni 100 inimesele. Väiksemaid seminare, kuni 50 inimesele, saab korraldada põneva veealuse maailma korrusel. Suuremad konverentsid, kuni 100 inimesele, saab viia mugavalt läbi teise korruse avaras ja valgusküllases näituste ruumis. Need, kes rendivad seminariala terveks päevaks, saavad külastada meie ekspositsiooni soodushinnaga. Hoones on ka suurepärased ruumid ka sünnipäevade või koolituste korraldamiseks.

  Ruumide rent

  Kontori ROOSTIK rent E–R
  4–10 kohta, 22,7 m2
  15 €/tund
  Kontori ROOSTIK rent E–N
  4–10 kohta, 22,7 m2
  60 €/päev
  Kontori ROOSTIK rent R–P
  4–10 kohta, 22,7 m2
  70 €/päev
  Elamuskeskuse kogu maja rent E–N kell 9–15 või 20–23
  Sisaldab ekspositsiooni külastust
  200 €/h
  Elamuskeskuse kogu maja rent R–P kell 9–12 või 20–24
  Sisaldab ekspositsiooni külastust
  250 €/h
  Laste sünnipäevatoa rent (kohvikus) E–N *15 €/h
  Laste sünnipäevatoa rent (kohvikus) R–P *20 €/h
  * 6-10 last, ruumi kasutus 1,5 h + 15 min ettevalmistusaeg + 15 min koristusaeg. Sünnipäevaüritus algab sünnipäevalapse õnnitlemisega. Pakume sünnipäeva juurde kohvik RUUDI toitlustust sünnipäevamenüüst. Sünnipäevakülalistele on avatud kogu ekspositsioon, kui tuba broneeritakse vähemalt 3 tunniks. Palume ekspositsioonituuri teha ühise tuurina, et vältida ringijooksmist ilma vanemate juuresolekuta. Sünnipäeva lõpetab magus sünnipäevatort või -kringel, mille sünnipäevalaps saab ise kaasa võtta või saab selle tellida kohvikust.

  Seminaride teenused

  Seminari korraldamine (korrusel Veealune maailm) 0 korrus E–N, ekspositsiooni lahtioleku välisel ajal
  50 kohta
  30 €/h
  Seminari korraldamine (korrusel Veealune maailm) 0 korrus R–P, ekspositsiooni lahtioleku välisel ajal
  50 kohta
  35 €/h
  Seminari korraldamine Näituste ala 2. korrus E–R, ekspositsiooni lahtioleku välisel ajal
  80 kohta
  50 €/h
  Seminari korraldamine Näituste ala 2. korrus L-P, ekspositsiooni lahtioleku välisel ajal
  80 kohta
  75 €/h

  Kinkekaart

  Kõige parem kingitus on elamus! Tuuletornist on võimalik soetada kinkekaarte erinevas vääringus, vastavalt elamuse suurusele! Kinkekaart kehtib kuus kuud alates ostu sooritamisest ja seda ei saa tagastada ega vahetada raha vastu.

  Hiiumaa 10 külastuskeskuse ühispilet

  Kui juba Hiiumaale tulla, tasub üle vaadata ka teised põnevad külastuskeskused, mis kõik jutustavad Hiiumaa lugu eri nurga alt. Elamusrohke ühispilet pakub ainulaadset võimalust külastada 10 Hiiumaa külastuskeskust ühe piletiga. Saad peale Tuuletorni külastada ka Pikka Maja Kärdlas, Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja, Mihkli talumuuseumit, Rudolf Tobiase majamuuseumit, Hiiumaa Militaarmuuseumit, Suuremõisa lossi, Sõru muuseumit, Soera talumuuseumi ja Palade kivimite maja muuseum-õppehoonet. Ühispileti saad osta kõigist ülaltoodust külastuskeskustest. Pilet kehtib aasta jooksul alates ostu sooritamisest ja tagab ühekordse sissepääsu. Ühispileti hind on täiskasvanule 30€ ja sooduspilet on 20€. Mitu elamust ühe hinnaga!

  Lahtiolekuajad

   

  Ekspositsioon, Ronimissein, SPORDIKESKUS

  E – P 11 – 21

  Ujula suletud 17. juuni kuni 25.august, jõusaal jääb avatuks

   

  Bowling

  E – N  18 – 21
  R – L  16 – 23
  P  16 – 21

   

   

   

  Külastaja meelespea

  Kohvik “Ruudi”

   E – P 11 – 21

   Köök avatud kell 12 – 20.30

   

  Üldinfo ja laudade broneerimine:

  E-post: tuuletorn@hiiumaa.ee

  Telefon: +372 58 70 00 19

  Facebook: Kohvik Ruudi

   

  Lahtiolekuajad erinevate sündmuste ja riigipühade ajal

  23. ja 24. juuni oleme avatud kl 11-18 (bowling suletud)

  Ole nii vahva ja kasuta Tuuletorni elamusi jagades postitustel teematrelle:

  #tuuletorn #elamustorn

  Close

  Naljanurk:

  Kohtunik küsib vargusega vahele jäänud hiiu poisilt: "Kas teid on ka ennem varguse pärast karistatud?"
  "Äi, ennem äi ole, karistatud oo ekka pärast vargust."