Tuuletorn
Väike saar, suured elamused

Väike saar, suured elamused

Piirangute info

  Hea TUULETORNi sõber!   Tuuletorn hoolib oma töötajate ja külastajate tervisest –  aitame üheskoos ühiskonda avatuna hoida!   Vastavalt EV korraldustele palume külastajal   Alates 18. eluaastast esitada Tuuletorni sh kohviku külastamisel üks järgnevatest tõenditest: – Vaktsineerimiskuuri läbimist tõendav immuniseerimistõend koos isikut tõendava...
Vaata rohkem

Noor tipu tegija 2021/2022

Oktoobrist algas Elamuskeskus Tuuletorn ronimisvõistluste karikasari. Ootame iga kuu viimasel nädalal kõiki noori võistlema erinevates etappides, kus leiab aset punktiarvestus ning üritusesarja lõppedes mais 2022 kuulutatakse välja “Noor Tipu Tegija 2022”. Võisteldakse eri vanuserühmades: noored s.a. 2002-2007 lapsed s.a. 2008-2011 lapsed s.a. 2012-2014 Noori vägilasi ja...
Vaata rohkem

Siin on turvaline

Vastutustundlikud teenusepakkujad kannavad tarbijamärgist “Siin on turvaline“. Elamuskeskus Tuuletorn on võtnud oma südameasjaks kõigi Terviseameti juhiste täitmise ning teeme omalt poolt kõik, et kaitsta külalisi võimaliku nakkusohu eest. Elamuskeskus Tuuletorn peab oluliseks, et käituksime üheskoos COVID-19 olukorras vastutustundlikult nii iseenda kui oma külaliste suhtes...
Vaata rohkem

Pakkumine kooligruppidele

Ainulaadne ja meeleolukas Elamuskeskus Tuuletorn Hiiumaa saarel pakub seikluslikku avastamist kooligruppidele!     – Põnev Tuuletorni ekspositsiooni külastus 7€ õpilane; – Juhendatud tuur ekspositsioonil 39€; – Baltikumi kõrgeimal sise-ronimisseinal ronimine 30 min/3€ õpilane; – Võimalik tellida ka toitlustust. EKSPOSITSIOON – SIIN ON MIDA...
Vaata rohkem

Seenioride kolmapäevad

Kolmapäeviti ootame Tuuletorni avastama meie seeniore, kes saavad külastada elamuskeskuse ekspositsiooni soodushinnaga 6 eurot. Seenioripilet on mõeldud 65-aastasele ja vanemale elamuskeskuse huvilisele ainult kolmapäeviti.
Vaata rohkem

Elamuste info ja teenused

 • 0 korrusVeealune Hiiumaa
 • 1 korrusHiiumaa rannikul
 • 2 korrusHiidlaste lood
 • 3 korrusHiiumaa tunne
 • 4 korrusTaevane Hiiumaa
 • 5 korrusHiiumaa tuules
 • Baltimaade kõrgeim sise-ronimissein
 • Seminarid ja üritused
 • Näituste ala
 • Sünnipäevad
 • Kohvik RUUDI
 • Kingituste pood

Veealune Hiiumaa

0 korrus

Meri on hiidlase elu ja saatus, söögilaud ja silmapiir, töö ja ühendustee. Meri toob tuult ja tormi, armastust ja traagikat. Mida imet siin Hiiumaa vete all kõike ei näe! Jaluta mudases merepõhjas ja avasta, kuidas Hiiumaa loodi. Imetle iidseid laevavrakke või vahi tõtt NATO allveelaevaga. Vaata ka seda, kuidas me kalu võrgutame ja milline suhe on meil hüljestega. Väikesed avastajad saavad olla aga tunnistajaks krabide mõõgaduellile ja õppida tundma Hiiumaa kalu. Värskeid elamusi on põhjatult!

Hiiumaa rannikul

1 korrus

Hiiumaa algab ja lõpeb merega. Tule ja jaluta UNESCO programmis oleva saare kiviklibusel rannajoonel, tunneta tuule sakutavat jõudu ja avasta Hiiumaad kõigi oma meeltega. Just siinsel teekonnal saad teada, kuidas lõhnab nõmm-liivatee, tõrvane nöör ja metsmaasikas. Saad oma käega katsuda hülgenahka ning uudistada sügistormide ja talvetuulte lihvitud Ristna ümaraid rannakive. Võrdle herbaariumi elusuuruses taimi peopessa mahtuva Hiiumaaga. Siin on, mida avastada!

Väikeste mereröövlite jaoks on meil Hiiu lainemurdja, kus saab mootori päriselt käima tõmmata, säärikud jalga panna ja ennast Hiiu kalamehena tunda.

Hiidlaste lood

2 korrus

Tõsilugu! Siin rulluvad sinu ees lahti meie imetabased lood saare elust ja olust. Argi- ja pühapäevast. Köögist, poest ja saunalavalt. Kas lugude jutustamise kõrge kunst on hiidlastele emapiimaga kaasa antud või levib see meretuultega, pole kindlaks tehtud.

Hiidlased armastavad sõnu ja lugusid. See on osa selle saare saladusest. Sõnu saab teritada ja õhku visata, kinni püüda ja kokku klopsida. Otse loomulikult saab sõnu ka süüa, aga suitsukala maitseb meile üldiselt paremini. Siin saad õppida hiiu keelt ja panna proovile oma huumorimeele. Hiiu naljaga nalja pole!

Hiiumaa tunne

3 korrus

Võta aeg maha ning tee üks korralik puhkus Hiiumaa ilusaimate hetkede ja vaadete saatel. Milliseid emotsioone tuul, vihm, päike, avarus, meremüha ja metsavaikus õieti tekitavad?
Vaata enda sisse, aga hoia kõrvad hästi lahti. Siis kuuled, mida räägivad Hiiumaa tundest meie hinnatud heliloojad, näitlejad, sportlased ja teised gurud.

Siin võid lesida võrkkiiges ja mediteerida video saatel, mis kulgeb rahulikus tempos üle Hiiumaa hurmava looduse. Iga hetk on täis poeesiat ning seintelt vaatavad vastu Paul-Eerik Rummo, Ernst Enno, Ave Alavainu ja teiste armastatud poeetide ning poetesside Hiiumaast inspireeritud luuletused.

Taevane Hiiumaa

4 korrus

Tõuse taevasse ja koge Hiiumaad linnulennult, kulli pilgul. Selleks on vaja natuke kujutlusvõimet ja unistusi. Mõnikord saavad unistustest pilved, mida pillutavad tuuled ja raputavad vihmahood. Mõni täitumata unistus võib aga taevast hoopis alla potsatada ja ootamatult täide minna.

Oletame näiteks, et oled unistanud pilvedel hüppamisest. Siin on see võimalik.

Lapsed saavad end proovile panna põneval võrkseinal, mida mööda saab isegi järgmisele korrusele ronida. Kui sellest elamusest jääb väheks, ootab meie enda maja Tahkuna tuletorn üllatuslikku avastamist.

Või oled unistanud hoopis ilma tegemisest? Palun! Hiiu ilma juhtpaneeli taga saad ise ilmataat olla ja kutsuda esile vihma, tormi, äikest või virmalisi. Seda, kas vanajumal silku sööb, kui müristab ja välku lööb, otseselt teada ei saa. Küll saab aga interaktiivsest rändlindude mängust teada, mida sööb hiireviu. Või kas naaskelnokal on tihti nokk kinni ja saba lahti. Või kas naerukajakas ka hiidlaste naljade üle naerab.

Hiiumaa tuules

5 korrus

Tule-tule tuule kätte! Mööda keerdtreppi Hiiumaa selle päris tuule kätte. Hiiumaa pole mitte tuulest viidud, vaid tuulest toodud. Tuul puhastab maailma. Tuul sünnitab tormi ja liigutab laevu, murrab puid ja tiirutab tuulikuid.

Kõigest hoolimata võib tuul Sulle oma isepäisuses meeldima hakata – eriti siin, meie torni katusel. See tegelane laulab ehtsat tuule laulu, sasib su juukseid ja puhub minema muremõtted. Tuule vihina saatel heida pilk Käina lahele ja viipa tervituseks saarlastele.

Kui silm on lõpuks kaugusesse vaatamisega harjunud, loo tuulekella abil tuulesümfooniat.

Baltimaade kõrgeim sise-ronimissein

0 korrus

Kes ütles, et Eesti on nii lame maa, et siin ei saa kaljuronimist harrastada? Hiidlased võtsid asja käsile ja püstitasid Tuuletorni sise-ronimisseina, milletaolist pole terves Baltikumis. Saaremaast rääkimata.

Meie sise-ronimissein algab Tuuletorni keldrikorruselt ja on sirutanud end pikaks-pikaks – lausa 20m. Kokku on seinal 11 rada, millest peaks jätkuma ka kõige pöörasematele adrenaliiniotsijatele. Vahet pole, kas oled juba professionaal või alles avastad ronimise võlu, juhendaja käe all saad panna end turvaliselt proovile uute kõrguste vallutamises.

Ronimisseinal saab võimelda nii üksi kui seltskonnaga, sünnipäeva või muud täiskasvanu üritust tähistades. Kooligrupid on toredasti oodatud ning loomulikult korraldame ka firmaüritusi. Täiskasvanute treeningutesse ootame kõiki, kes on huvitatud ronimistehnikate arendamisest.

Meie kogemused näitavad, et esmakordsed külastajad võiksid seinal arvestada vähemalt ühe tunnise ronimisajaga. Sellest lähtuvalt teeme ka broneeringuid. Erandeid teeme gruppidele ja kogemustega kaljuronijatele.

Võtame seinale ronijaid alates 7. eluaastast. Vanusepiirang tuleneb meie radade raskusastmest, teenuse iseloomust ja ka varustusest.

Parim viis meeldiva ronimiskogemuse saamiseks on broneerida ronimiseks endale ja lähedastele aeg meie seinal. 

Külastust planeerides pane tähele, et broneeringuid võtame vastu vähemalt 24h ette tuuletorn@hiiumaa.ee või +372 53 50 50 28. Samaks päevaks ronimist planeerides tuleb arvestada elava järjekorraga.

Tutvu ka ronimisseina sisekorraeeskirja, omavastutuslehe ja registreerimisvormiga.

Jälgi ronimisseina broneeringuid ja sellel toimuvat siit.

Loe rohkem ronimisseina, ronimisspordi ja ohutuse kohta siit.

 

 

 

 

Seminarid ja üritused

Korralda Tuuletornis seminar või vastuvõtt. Põnevama elamuse saamiseks võib sündmuse korraldada veealuses maailmas, kuhu mahub kuni 50 inimest. Suured vastuvõtud ja konverentsid saab mugavalt läbi viia teise korruse avaras ja valgusküllases näituste ruumis. Need, kes rendivad seminariruumid terveks päevaks, saavad külastada meie ekspositsiooni soodushinnaga.

Lisainfo ja broneerimine: tuuletorn@hiiumaa.ee.

 

Näituste ala

2 korrus

Fotonäitus “Light loves”

Mustvalged fotod, värvilised fotojäädvustused. Väike läbilõige enamus aega oma elus Soomes elanud ja töötanud ning nüüd Hiiumaale oma elu seadnud fotograaf Esa Kivivuori kaamerasilma ette jäänust. Seekord tutvustab ta enamuses töid, mis on tehtud maailmas ringi rännates. 2004 aastal omistati Esa Kivivuorile Suur-Britannia Kuningliku Fotoühingu Kunstniku aunimetus ARPS.

Sünnipäevad

Põnevat avastamist ja harivat sisu pakkuvad sünnipäevad jäävad kauaks meelde. Tuuletorni ruumid võimaldavad korraldada sünnipäevasid nii lastele kui ka täiskasvanutele, pakkudes rõõmu ja avastamist igas vanuses uudistajale.

Lisainfo ja broneerimine: tuuletorn@hiiumaa.ee.

Kohvik RUUDI

1 korrus

Elamuskeskusest leiate ka kelmika kohvik RUUDI. Toit on aus, lihtne. Tooraine kohalik. Seltskond vinge. Veidi gurmeed, veidi salapärast ja kindlasti saarepärast. Tõeliselt mõnus koht, kuhu tulla, kus olla.

Lahtiolekuajad:

15. mai – 31. august

E – P 11 – 21

1. september – 14. mai

E – R 15 – 21
L – P 12 – 21

Üldinfo ja laudade broneerimine:

E-post: tuuletorn@hiiumaa.ee

Telefon: +372 53 50 50 28

Facebook: Kohvik Ruudi

Kingituste pood

1 korrus

Soovid endale mälestust Hiiumaast või oled erilise kingituse jahil? Tuuletorni esimeselt korruselt leiad põneva valikuga meenete poe, kus leidub ka kohalikku käsitööd ja ehtsaid Hiiu maitseid.

Lahtiolekuajad

Ekspositsioon

T-R 15–21

L-P 12-21

 

Ronimissein

T-R 17–21

L-P 12-18

Jälgi ronimisseina broneeringuid ja sellel toimuvat siit.

 

Gruppidele, äriklientidele avame keskuse ka kokkuleppe alusel muul ajal.

 

Külastaja meelespea

Kohvik Ruudi

E-R 15–21

L-P 12-21

 

Üldinfo ja laudade broneerimine:

E-post: tuuletorn@hiiumaa.ee

Telefon: +372 58 70 00 19

Facebook: Kohvik Ruudi

 

Lahtiolekuajad erinevate sündmuste ja riigipühade ajal

 

Tuuletorni hinnakiri

Ekspositsiooni hinnainfo

Täispilet
Alates 18. eluaastast (k.a)
10 €
Sooduspilet
Õpilased, õpetajad, pensionärid ja erivajadustega inimesed vastava dokumendi ettenäitamisel
7 €
Perepilet
Kuni 2 täiskasvanut ja nende alaealised lapsed
20 €
Audiotuur
Põnevad ja tuulised lood vee alt ja vee kohalt. Lisandub ekspositsiooni pilet.
2 €
Hooajapilet
Kehtib pool aastat
30 €
Hooajapilet soodustusega
Õpilased, õpetajad, pensionärid ja erivajadustega inimesed vastava dokumendi ettenäitamisel, kehtib pool aastat
20 €
Seminarikliendi külastus
Kehtib juhul, kui seminariruum on renditud terveks päevaks.
6 €
Tasuta pilet
Alla 6-aastased lapsed, erivajadusega inimese saatja, kuni 16-aastane puudega laps (puudega isiku kaardi alusel) ja tema saatja, gruppi saatvad õpetajad õppetöö käigus
0 €
Seeniorikolmapäeva pilet
Kehtib 65-aastasele ja vanemale ainult kolmapäeviti.
6 €
Ühispilet, alates 18. eluaastast
10 Hiiumaa külastuskeskust (Pikk Maja Kärdlas, Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja, Mihkli talumuuseum Rudolf Tobiase majamuuseum, Hiiumaa Militaarmuuseum, Suuremõisa loss, Sõru muuseum, Soera talumuuseum ja Palade kivimite maja muuseum-õppehoone) ning Tuuletorni elamuskeskuse ekspositsiooni külastus
30 €
Ühispilet, sooduspilet
10 Hiiumaa külastuskeskust (Pikk Maja Kärdlas, Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja, Mihkli talumuuseum Rudolf Tobiase majamuuseum, Hiiumaa Militaarmuuseum, Suuremõisa loss, Sõru muuseum, Soera talumuuseum ja Palade kivimite maja muuseum-õppehoone) ning Tuuletorni elamuskeskuse ekspositsiooni külastus
20 €
Eestikeelne juhendatud ekskursioon ekspositsioonil, 1 tund
Põnevad ja tuulised lood Hiiumaa vee alt, vee pealt ja vee kohalt. Grupi suurus on kuni 20 inimest, ainult ettetellimisega. Lisandub grupipileti hind.
39 €
Ingliskeelne juhendatud ekskursioon ekspositsioonil, 1 tund
Põnevad ja tuulised lood Hiiumaa vee alt, vee pealt ja vee kohalt. Grupi suurus on kuni 20 inimest, ainult ettetellimisega. Lisandub grupipileti hind.
49 €
Soomekeelne juhendatud ekskursioon ekspositsioonil, 1 tund
Põnevad ja tuulised lood Hiiumaa vee alt, vee pealt ja vee kohalt. Grupi suurus on kuni 20 inimest, ainult ettetellimisega. Lisandub grupipileti hind.
49 €
Kooligrupid
Ühe grupi suurus on kuni 20 inimest. Suurem kooligrupp jagatakse vastavalt õpilaste arvule väiksemateks gruppideks.
Sisaldab eksponaatide külastust ja soovi korral saab osta lisateenusena juhendatud tuuri kestusega 1 tund (eelneva broneerimisega). Õppetöö käigus gruppi saatvad õpetajad (1 täiskasvanu iga 6 koolieeliku ja iga 10 koolilapse kohta) külastavad tasuta.
7 €/õpilane
Korduvkülastus –50% (täispiletilt)
Kehtib vanema ekspositsioonipileti ettenäitamisel 1 aasta.
5 €
Korduvkülastus –50% (sooduspiletilt)
Kehtib vanema ekspositsioonipileti ettenäitamisel 1 aasta.
3,5 €
Korduvkülastus –50% (perepiletilt)
Kehtib vanema ekspositsioonipileti ettenäitamisel 1 aasta.
10 €
NB! Piletite müük lõpetatakse kassas tund enne elamuskeskuse sulgemist.

Tasuta külastus

Tuuletorni Elamuskeskuse ekspositsiooni saavad külastada tasuta kõik nooremad 6 aasta vanused lapsed ning kuni 16-aastased erivajadustega noorukid koos saatjatega (vastava kaardi esitamise alusel). Veel ei pea piletit lunastama kooligruppe saatvad õpetajad, kes külastavad keskust õppetöö eesmärgil. Tasuta külastus ei kehti ronimisseinale, ronimisseina kasutamiseks tuleb soetada pilet hinnakirja alusel.

Korduvkülastus 50% soodsamalt

Et kogetud elamused ei läheks meelest, pakume üksikinimesele Tuuletorni ekspositsiooni korduvkülastust 50% soodsamalt. Korduvkülastuse pileti saab lunastada vana pileti ette näitamisel ühe aasta jooksul alates viimasest külastusest. Korduvkülastuse soodustus ei kehti ronimisseinale, ronimisseina kasutamiseks tuleb soetada pilet hinnakirja alusel.

Grupipilet 10% soodsamalt

Meil on alati rõõm tervitada oma keskuses suuri gruppe, mistõttu pakume alates 10 inimesega gruppidele Tuuletorni ekspositsiooni piletit 10% soodsamalt. Grupipileti soodustus ei kehti ronimisseinale.

Kooligrupid

Tuuletorni Elamuskeskuses on palju avastamist ka kooligruppidele! Parima elamuse saamiseks on ühe kooligrupi suurus kuni 20 inimest. Suurema arvu puhul moodustatakse vastavalt õpilaste arvule väiksemad grupid. Külastuse käigus saab tutvuda eksponaatidega ja soovi korral pakume ka tunniajalist ekskursiooni. Gruppi saatvad õpetajad (üks täiskasvanu iga 6 koolieeliku ja iga 10 koolilapse kohta) pääsevad keskusesse õppetöö käigus tasuta. Kooligrupi soodustus ei kehti ronimisseinale.

Seminarikliendi majakülastus

Tuuletornis korraldatud seminaridel ja konverentsidel osalejatele kehtib keskuse külastamisel soodustus. Täispileti saab soetada vaid 6 euro eest juhul, kui seminariala renditakse terveks päevaks.

Ronimissein

Võtame seinale ronijaid alates 7. eluaastast.

Külastust planeerides pane tähele, et broneeringuid võtame vastu vähemalt 24h ette tuuletorn@hiiumaa.ee või +372 53 50 50 28.
Samaks päevaks ronimist planeerides tuleb arvestada elava järjekorraga.

Jälgi ronimisseina broneeringuid ja sellel toimuvat siit.

 

Ronimispilet
1 kord, täiskasvanu
Kehtivusaeg 1 h
8 €
Ronimispilet
1 kord, õpilane, üliõpilane, vastava dokumendi ettenäitamisel (alates 7 a.)
Kehtivusaeg 1 h
6 €
Ronimispilet
1 kord, täiskasvanu
Kehtivusaeg 2 h
11 €
Ronimispilet
1 kord, õpilane, üliõpilane, vastava dokumendi ettenäitamisel (alates 7 a.)
Kehtivusaeg 2 h
8 €
Ronimisseina kuukaart täiskasvanu
Kehtivus 1 kuu
35 €
Ronimisseina kuukaart õpilane, üliõpilane
Vastava dokumendi ettenäitamisel
Kehtivus 1 kuu
25 €
Ronimispileti 10x (täiskasvanu)

Isikuline 10x kaart tuleb esitada igal külastuskorral piletikassas. Kasutamata kordade eest raha tagasikandmisele ei kuulu. Kehtib 3 kuud alates ostmise hetkest.

 

60 €
Ronimispilet 10x (õpilane, üliõpilane)

Isikuline 10x kaart tuleb esitada igal külastuskorral piletikassas. Kasutamata kordade eest raha tagasikandmisele ei kuulu. Kehtib 3 kuud alates ostmise hetkest.

45 €
Julgestaja kaart (sisaldab testi)
Kõikidele algajatele kohustuslik
5 €

Lisandub pääsme maksumusele

Kaljuronimine ehk bouldering 1 kord täiskasvanu, õpilane, üliõpilane
TASUTA
0 €
Julgestusvöö rent
Kehtivusaeg 2 h
1 €
Ronimissusside rent
sokkide kandmine kohustuslik
Kehtivusaeg 2 h
2 €

Ronimissessioonid

Individuaalne ronimissessioon 1 inimesele
1,5 h, eelneva broneeringu alusel inna.lepik@hiiumaa.ee
25 €
Individuaalne ronimissessioon 2 inimesele
1,5h , eelneva broneeringu alusel inna.lepik@hiiumaa.ee
49 €

Sünnipäevad

Väikelaste sünnipäevapakett ekspositsioonialal

Väikelaste (kuni 10 a) sünnipäev ekspositsioonil
Meie maja vahva külastusjuhi käe all läbi viidud sünnipäeva tuur koos mänguliste tegevustega Tuuletornis. Kuni 10 last. Täiskasvanutele pilet hinnakirja alusel.
30 €/h

Sünnipäevapaketid lastele (alates 7 a)  ronimisseinal

Kuni 6 lapse sünnipäevaüritus ronimisseinal *70 €/h
7-12 lapse sünnipäevaüritus ronimisseinal *130 €/h
* Hind sisaldab 1 h juhendatud ronimist, ronimisvarustuse renti ning kaetud lauda kohvikus Ruudi sünnipäevatordiga. Eelneva broneeringu alusel. Kohale tulla 15 minutit enne ürituse algust.

Seminarid ja ruumide rent

Tuuletornis saab korraldada seminare ja konverentse kuni 100 inimesele. Väiksemaid seminare, kuni 50 inimesele, saab korraldada põneva veealuse maailma korrusel. Suuremad konverentsid, kuni 100 inimesele, saab viia mugavalt läbi teise korruse avaras ja valgusküllases näituste ruumis. Need, kes rendivad seminariala terveks päevaks, saavad külastada meie ekspositsiooni soodushinnaga. Hoones on ka suurepärased ruumid ka sünnipäevade või koolituste korraldamiseks.

Ruumide rent

Kontori Tuuleait rent E–N
4–8 kohta, 22,5 m
60 €/päev
Kontori Tuuleait rent R–P
4–8 kohta, 22,5 m
70 €/päev
Kontori Tuuleait rent
4–8 kohta, 22,5 m
270 €/kuu
Elamuskeskuse kogu maja rent E–N kell 9–15 või 20–23
Sisaldab ekspositsiooni külastust
200 €/h
Elamuskeskuse kogu maja rent R–P kell 9–12 või 20–24
Sisaldab ekspositsiooni külastust
250 €/h
Laste sünnipäevatoa rent (kohvikus) E–N *15 €/h
Laste sünnipäevatoa rent (kohvikus) R–P *20 €/h
* 6-10 last, ruumi kasutus 1,5 h + 15 min ettevalmistusaeg + 15 min koristusaeg. Sünnipäevaüritus algab sünnipäevalapse õnnitlemisega. Pakume sünnipäeva juurde kohvik RUUDI toitlustust sünnipäevamenüüst. Sünnipäevakülalistele on avatud kogu ekspositsioon, kui tuba broneeritakse vähemalt 3 tunniks. Palume ekspositsioonituuri teha ühise tuurina, et vältida ringijooksmist ilma vanemate juuresolekuta. Sünnipäeva lõpetab magus sünnipäevatort või -kringel, mille sünnipäevalaps saab ise kaasa võtta või saab selle tellida kohvikust.

Seminaride teenused

Seminari korraldamine (korrusel Veealune maailm) 0 korrus E–N, ekspositsiooni lahtioleku välisel ajal
50 kohta
30 €/h
Seminari korraldamine (korrusel Veealune maailm) 0 korrus R–L, ekspositsiooni lahtioleku välisel ajal
50 kohta
35 €/h
Seminari korraldamine Näituste ala 2. korrus E–R, ekspositsiooni lahtioleku välisel ajal
100 kohta
50 €/h
Seminari korraldamine Näituste ala 2. korrus L-P, ekspositsiooni lahtioleku välisel ajal
100 kohta
75 €/h

Kinkekaart

Kõige parem kingitus on elamus! Tuuletornist on võimalik soetada kinkekaarte erinevas vääringus, vastavalt elamuse suurusele! Kinkekaart kehtib kuus kuud alates ostu sooritamisest ja seda ei saa tagastada ega vahetada raha vastu.

Hiiumaa 10 külastuskeskuse ühispilet

Kui juba Hiiumaale tulla, tasub üle vaadata ka teised põnevad külastuskeskused, mis kõik jutustavad Hiiumaa lugu eri nurga alt. Elamusrohke ühispilet pakub ainulaadset võimalust külastada 10 Hiiumaa külastuskeskust ühe piletiga. Saad peale Tuuletorni külastada ka Pikka Maja Kärdlas, Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja, Mihkli talumuuseumit, Rudolf Tobiase majamuuseumit, Hiiumaa Militaarmuuseumit, Suuremõisa lossi, Sõru muuseumit, Soera talumuuseumi ja Palade kivimite maja muuseum-õppehoonet. Ühispileti saad osta kõigist ülaltoodust külastuskeskustest. Pilet kehtib aasta jooksul alates ostu sooritamisest ja tagab ühekordse sissepääsu. Ühispileti hind on täiskasvanule 30€ ja sooduspilet on 20€. Mitu elamust ühe hinnaga!

Meie lugu

Keset kauneid Hiiumaa kadakaid ja imepärast rahu on rõõm kuulutada – saime püsti uhke ja ainulaadse elamuskeskuse Tuuletorn. Ja seda igasuguse vimkata!

Tuultest toodud Hiiumaa saar pakub maagilist tunnetust igale uuele ja vanale sõbrale. Ole vaikselt, kuulata korraks ja märka – Hiiumaa tuuled toovad oma saladused sinuni. Meie torn räägib sinuga päris tuulte keeles ja soovib kõik Hiiumaa parimad palad ühes kohas ette näidata ning suunata saart edasi avastama.

tuuletorn_elamuskeskus

Torni tegime päris suure ja kõrge ning krehvtise kujuga. Eks ikka selleks, et ta saaks oma sähvivat ilu nii hiidlasele kui ka mandrikale juba kaugelt näidata. Kõrgust on sel omajagu, lausa 29 meetrit, sest oleme kuulnud, et tähtsad hooned peavad juba kaugelt silma paistma.

Nagu Hiiumaa oma värvika looduse, kultuuri ja merendusega on väga mitmekülgne, on ka Tuuletorn natukene muuseum, väheke teaduskeskus ja pisut mängumaailm. Väikse ja vaikse saare avastamiseks märkad siin täiesti uusi võimalusi.

Meie juurest ei saa sind kätte sagin ja rutt. Selle asemel saad võtta hetke endale, et kaeda salapärast veealust Hiiumaad, nautida kõigi meeltega lendu läbi saare vaimustava looduse. Külastaja peaks end veidi ka ette valmistama – Hiiu naljaga nalja pole – isevärki huumorit saad ka kindlasti kuulda ja kogeda.

See ei ole veel kõik. Tuuletornis on Baltimaade kõrgeim, 20 meetrine sise-ronimissein, kus on üksteist rada. Nii saab iga soovija Hiiumaa nii-öelda mägesid vallutada ja oma vaprust proovile panna.

Et sulle ikka väga meeldiks Tuuletornis olla nii perega, sõpradega kui ka üksi, tegime selle parajalt ruumika, et saaksid korraldada seminare ja konverentse, vastuvõtte ja sünnipäevasid. Meil on põnevaid programme ja võimalusi tutvuda ekspositsiooniga vahva külastusjuhi käe all. Julgustame lapsi ka vanemaid Tuuletorni mängima kutsuma, et elu liiga tõsine ei tunduks. Kohvikus saab nautida Hiiu kööki ja kingituste poest leiab armsaid meeneid, mis Tuuletorni ka kodus olles meenutavad.

Nagu laulusalm ütleb:
„Tule kui leebe tuul!” Tule praami või lennukiga. Tule surfilaual või oma jahilaevukesega. Meie igatahes ootame ja meid ei kanguta siit miski. Tulgu või tuulispask!

Ole nii vahva ja kasuta Tuuletorni elamusi jagades postitustel teematrelle:

#tuuletorn #elamustorn

Close

Teavitus!

OLEME AVATUD AASTARINGSELT ja OOTAME KÜLLA!

Loe piirangute kohta siit!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru